Sponsorzy

slonecznyzdroj_logo.jpg
Słoneczny Zdrój

dctgdansk_logo.jpg
DCT Gdańsk S.A.

novumedukacja_logo.jpg
Novumedukacja.pl

altusTFI_logo.jpg
Altus NFI S.A.

PSE_Partner_Szko__y_Podstawowej_Zakonu_Pijar__w_w_Warszawie_300dpi.jpg
PSE

Nowa pracownia komputerowa

Dzięki współpracy z Polskimi Sieciami Elektroenergetycznymi uczniowie Szkoły Podstawowej Zakonu Pijarów im. o. Onufrego Kopczyńskiego w Warszawie mogą korzystać ze zmodernizowanej pracowni informatycznej.

Dzięki otrzymanemu dofinansowaniu, 10 stanowisk uczniowskich zostało wyposażonych w nowe komputery firmy DELL – Vostro 3670 z Systemem Windows 10 Pro, procesorem Intel Core i5, pamięcią 8 GB, dyskiem SSD 256 GB, zintegrowaną kartą graficzną Intel UHD Graphics 630 oraz napędem DVD±RW. Dodatkowo, do każdego z komputerów podłączono nową klawiaturę i myszkę.

Cała społeczność szkolna cieszy się z możliwości, które daje nowy sprzęt. Dziękujemy PSE za wsparcie i jesteśmy pewni, że komputery pomogą naszym uczniom w nauce – podkreśla o. Marek Kudach p.o. dyrektora.

Polskie Sieci Elektroenergetyczne są operatorem systemu przesyłowego energii elektrycznej w Polsce. Spółka jest własnością Skarbu Państwa o szczególnym znaczeniu dla polskiej gospodarki. PSE dbają o stabilne, bezpieczne i zbilansowane dostawy energii na terenie całego kraju.

20191028_113600.jpg 20191028_113639.jpg 20191028_113708.jpg

12 kroków do zapewnienia bezpieczeństwa dzieci w sieci

W związku ze wsparciem naszej szkoły polegającym na ufundowaniu sprzętu komputerowego, zespół specjalistów CERT PSE, ekspertów do spraw bezpieczeństwa komputerowego pracujących
w Polskich Sieciach Elektroenergetycznych, przygotował materiał dotyczący bezpiecznego korzystania z internetu
.

Dzieci, na każdym z przekazanych komputerów, będą mogły zapoznać się z dwunastoma krokami do zapewnienia bezpieczeństwa w sieci. Są to zasady odnoszące się do takich kwestii jak kontakty
z nowopoznanymi osobami w internecie, korzystanie z komunikatorów, cyberprzemoc czy sposoby zabezpieczenia swojej prywatności.

Zespół CERT podkreśla, że internet to skarbnica możliwości ale i morze zagrożeń, z którym dziecko samo może sobie nie poradzić. Oprócz kluczowych zasad niezwykle ważne jest, aby każdy sygnał ze strony dziecka, o niepokojących sytuacjach w internecie, potraktować z należytą uwagą i sprawdzić, co tak naprawdę się dzieje.

Przewodnik 12 kroków można pobrać z naszej strony tutaj.

CERT PSE to najwyższej klasy eksperci do spraw bezpieczeństwa komputerowego pracujący w Polskich Sieciach Elektroenergetycznych - spółce o strategicznym znaczeniu dla naszego kraju, która jest operatorem elektroenergetycznego systemu przesyłowego w Polsce. Rolą zespołu jest zapewnienie szeroko rozumianego bezpieczeństwa komputerowego infrastruktury informatycznej.

Infografika_edukacyjna.jpg


Skąd bierzemy prąd?

Czy wyobrażacie sobie, jak wyglądałoby Wasze życie, gdyby nagle zabrakło w nim np. lodówki, telefonu, konsoli?
No właśnie… Wymagałoby to gruntownej zmiany codziennych nawyków, prawda? Wszystkie te urządzenia, to prawidłowego działania potrzebują zasilania prądem elektrycznym. Nasz partner, Polskie Sieci Elektroenergetyczne, przygotował specjalną animację, w której opowiada o tym, co jest niezbędne, aby prąd mógł trafić do Waszych domów, szkoły, miejsc pracy Waszych rodziców.Sponsorzy i darowizny

Czytaj więcej

Przekaż 1% podatku

Czytaj więcej

Przedszkole Pijarskie

Czytaj więcej